قفس های پرورش ماهی

قفس ها : قفس ها ازمجموعه ای از انواع لوله، طناب، براکت، پیاده رو و اتصالات فلزی تشکیل می شوند.

لوله ها :  لوله های شناور و لوله سینکر و لوله های دستگیره از جنس پلی اتیلن و کیفیت PE100 استفاده می شوند. لوله ها از مواد کاملا نو و حاوی مواد آنتی یو وی و به طور فابریک مشکی رنگ هستند.  ضخامت دیواره لوله ها به تناسب طراحی از رده SDR11 و یا SDR17  انتخاب می شوند. 

براکت ها و کلمپ ها : براکت ها در سایز های مختلف و از جنس پلی اتیلن تزریقی و یا فولادی و گالوانیزه شده  تولید می شوند.

طناب های برایدل :  طناب های برایدل وظیفه اتصال قفس به صفحه تقسیم را به عهده دارند.طناب ها به تناسب شرایط دریا و محل استقرار قفس از جنس پلی اتیلن یا پلی استیل و ۸ رشته و قطر ۴۸  الی ۵۶ میلیمتر می باشند. گوشواره های فولادی گالوانیزه و قفل شده همراه با لینک اضافی جهت خنثی کردن تنش ها در ساخت   طناب های برایدل به کار گرفته می شوند.

شکل و گوشواره و لینک :  شکل ها و پیچ و مهره آنها از جنس فولادهای آلیاژی هستند و پس از تولید گالوانیزه می  شوند.  لینک ها که نقشی اساسی در تنش گیری سیستم مزارع دارند نیز از فولاد مقاوم تولید و گالوانیزه می شوند.

پیاده رو ها : پیاده روها آرگونومیک و ضد لغزش بوده و با مواد پلی اتیلن نـو تولید می شوند. آنها در اطراف قفس  نصب و نقشی بسیار مهم در ایمنی کارکنان و سهولت کارهای روزانه دارند.

سینکر تیوب :  شرکت کاسپین ژیک صنعت از لوله های غوطه ور استاندارد پلی اتیلن که داخل آن با طناب های  فولادی ( سیم بکسل ) پر می شود استفاده می کند.  با توجه به نوع طراحی و شرایط دریا در شمال یا جنوب  در هر متر از ۲۵ الی ۶۰ کیلو سیم بکسل استفاده می شود.

سیستم توزیع نیرو : سیستم توزیع نیرو در لوله های شناور تعبیه می گردد تا از متلاشی شدن سیستم مزرعه در هنگام تصادفات کشتی ها و یا شکستگی ناشی از طوفان های شدید جلوگیری کند.  این سیستم علاوه برحفظ سازه به توزیع فشار ها و نیروهای وارده ناشی از عوامل طبیعی کمک می کند.